A sörélesztő B-vitamin komplexekben, rostban és ásványi anyagokban gazdag, így jó támogatója lehet egy kiegyensúlyozott fogyókúrának, azonban önmagában nem fogyasztószer. A fogyáshoz ennél többet kell tenni, de nagy segítség lehet a sörélesztő szedése, hogy a diéta során ne alakuljanak ki hiánybetegségek. A sörélesztőt gombákból állítják elő, és első sorban sör készítésére használják. Fehérjetartalma 50 (!) százalék körüli, tartalmazza a B-komplex összes vitaminját (így tiamint, riboflavint, niacint, pantoténsavat, fólsavat), valamint foszfort és fontos nyomelemeket, mint a cink, mangán és króm.
A sörélesztővel kiegészített rostdús diéta (és a több rost hozzáadása az étrendhez) nagyon jó fogyókúrás stratégia. Egy 2015-ös kutatás szerint (amelyről az Annals of Internal Medicine számol be) a sörélesztő a legjobb rostforrás a fogyókúrázóknak, mivel egy adagjában 5 gramm rostot tartalmaz. A felnőttek számára ajánlott napi rostbevitel 25-30 gramm.
Habár a sörélesztő megfelelően alkalmazva támogatja a súlycsökkentést, kalóriát is tartalmaz, amelyet bele kell számolni a napi tápanyagbevitelbe. A fogyás titka, hogy ne fogyasszunk el több kalóriát, mint amennyit a testünk naponta képes elégetni. A felnőttek számára ajánlott napi tápanyabevitel férfiak esetében legalább 2000, míg nők esetében 1500 kalória, de ha fogyni szeretnénk, ennél kevesebbet kell elfogyasztanunk.
A sörélesztő kiváló tápanyagforrás, nagy mennyiségben tartalmaz rostot, de az étrendben más változások bevezetésére is szükség van amellett, hogy szedjük. A háziorvosok egyetértenek abban, hogy a kiegyensúlyozott táplálkozást napi három főétkezés és egy vagy két kiegészítő étkezés jelenti. A napi több alkalommal bevitt kevesebb táplálék biztosítja, hogy a szervezet ne éhezzen. Érdemes sok gyümölcsöt és zöldséget enni, mert ezek több rostot és kevesebb kalóriát tartalmaznak. A rostbevitel nagyon fontos, amelyet több hüvelyes zöldség (bab, borsó) és teljes kiőrlésű gabona fogyasztásával s lehet fokozni. Emellett a fehérjék bevitele is létfontosságú, ezt főként fehér húsok (szárnyas), tofu, és alacsony zsírtartalmú savanyított tejkészítmény (sajt, túró) fogyasztásával érdemes a szervezetbe juttatni.
A sörélesztőpelyhet magas fehérje-, vitamin és ásványi anyagtartalma miatt érdemes beilleszteni az étrendbe. Mind a kilenc esszenciális aminosavat tartalmazza.
A sörélesztőben fellelhető ásványi anyagok és vitaminok segíthetik a körmök, a szép haj és az egészséges bőr megőrzését.